תיקון 190

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, שנכנס לתוקפו בשנת 2012, מאפשר לחוסכים שהגיעו לגיל 60 להנות גם מניהול מקצועי של הכספים ע"י קופת גמל, אשר נחשבת באופן מסורתי לאפיק השקעות מצטיין, וגם להנות מהטבות מס ייחודיות שהמדינה מאפשרת לנצל בגיל השלישי.

מבחינה מעשית הלקוח פותח קופת גמל חדשה במעמד "עצמאי" בין אם בבית השקעות ובין אם בחברת ביטוח ומפקיד אליה את סכום ההשקעה הרצוי.
הכספים בהשקעה זו נזילים בכל עת, וזאת בדומה לכל השקעה אחרת בשוק ההון
(מלבד רובד ראשוני של כ-35 אלף ₪ לערך המוגדרים כ"קיצבה מזכה").

10 היתרונות המרכזים בהשקעה בקופה לפי תיקון 190:

1.

תשואות גבוהות לאורך זמן

זה נכון שתשואת העבר לא יכולות להבטיח תשואות עתידיות, ובכל זאת, לא ניתן להתעלם מהעובדה שבהשוואה היסטורית בין מכשירי החיסכון השונים בבנק ומחוצה לו – ברוב השנים עד כה התשואות של קופות הגמל לפי תיקון 190 התבלטו לטובה.

2.

עלויות השקעה

בקופת גמל נחשבת לדרך זולה ואטרקטיבית במיוחד לנהל כספים בשוק ההון. אין דמי משמרת לבנק, אין עמלות קנייה ומכירה ואין עמלות מינימום לפעולה. בנוסף, דמי הניהול עצמם לחברת הגמל נחשבים לזולים אל מול רוב האלטרנטיבות השונות.

3.

מיסוי נמוך יותר מאשר בתיק השקעות רגיל ובפוליסה פיננסית

המס על הרווחים הינו 15% מהרווח הנומינאלי, וזאת במקום 25% מהרווח הריאלי כפי שנשלם בשאר המכשירים (בהקשר זה יש לציין כי בשנים בהן האינפלציה תהיה גבוהה אין בכך בהכרח יתרון).
4.

אפשרות משיכה

משיכת סכום ההשקעה כקיצבה חודשית ללא תשלום מס בכלל על הרווחים ועל הקיצבה.
5.

אפשרות הורשה לדורות הבאים תוך תשלומי מס מופחתים

פטור מלא ממס במקרה חלילה של פטירה לפני גיל 75, או במס מופחת במקרה של פטירה לאחר גיל 75 (המוטב יכול "להיכנס לנעליו" של הנפטר ולהמשיך לנהל את הכספים).

6.

שינוי מסלול השקעה

ניתן לעבור בין מסלולי ההשקעה באופן חופשי ללא הגבלה וללא עלויות של קנייה ומכירה, וכן ללא תשלום מס רווח הון. הדבר מאפשר גמישות מלאה בבחירת רמת הסיכון המתאימה לנו בכל פרק זמן נתון. כמו כן, ניתן לנייד את הכספים בין חברות הגמל השונות מבלי לשלם עמלות קנייה ומכירה או מיסים כלשהם.
7.

השקעה בנכסים לא סחירים

בעוד שבתיקי השקעות מיועצים ובתיקי השקעות מנוהלים בבנק כל הנכסים יושקעו בבורסה, כלומר במניות ואגרות חוב, בקופות גמל לפי תיקון 190 ניתן להשקיע גם בנכסים לא סחירים, כלומר בנכסים מחוץ לבורסה, כדוגמת השקעה בנדל"ן בארץ ובעולם, בתשתיות, באשראי ובחברות פרטיות. מנהלי ההשקעות של קופות אלה, כמייצגי גופי ענק, חשופים למגוון רחב מאוד של הזדמנויות שחסומות בפניי לקוחות פרטיים רגילים בבנק. מדובר ביתרון משמעותי מאוד שמאפשר למנהלי ההשקעות גמישות גדולה יותר ואפשרות לאתר נכסים אטרקטיביים במיוחד.

8.

דחיית תשלומי המס על הרווחים

תשלום המס בגין הרווח מתבצע רק בעת הפדיון.
עובדה זו מאפשרת לדחות את תשלומי המס וליהנות מאפקט "ריבית דריבית".

9.

שקיפות של המידע ויכולת השוואה בין הגופים השונים

בעוד בתיקי ההשקעות אין פומביות של תשואות ההשקעה ולא ניתן לדעת מה עשו כלל הגופים השונים באותה רמת הסיכון וברמות סיכון נוספות, במוצר זה ישנו אתר מפוקח ע"י משרד האוצר ובו כל התשואות ונתוני ההשקעה. קל להשוות ולקבל החלטות תוך כדי פעילות גם בהמשך.

10.

אפשרות לקבל הלוואה אטרקטיבית במיוחד מחברת הגמל

רוב החברות המנהלות קופות גמל לפי תיקון 190 מאפשרות לקבל הלוואה בריבית זולה במיוחד, ובכך למנף את הכספים מבלי הצורך לממש את ההשקעה.

אשמח לסייע גם לכם ולהזמין לפגישת היכרות בארבע עיניים, ללא התחייבות וללא עלות, בה אמפה את כלל מוצרי החיסכון והפנסיה שלכם, אשקף את המצב הנוכחי ואראה לכם כיצד ניתן להגדיל את הצבירה באפיקי החיסכון הפיננסים והפנסיוניים שלכם ושל בני משפחתכם.

מנסיון – אתם תופתעו איזה ערך מוסף ניתן לקבל מהכוונה של איש מקצוע מנוסה.

ניר אביעד משלב ידיים

ראשית, בתור התחלה אשמח להזמין אתכם להיכנס לסימולטור הפיננסי והפנסיוני שלי

מעין שאלון היכרות אשר בסופו תקבלו תשובה אם אוכל לסייע לכם בשירות שלי, ולדאוג לאיכות חיים מיטבית והון פנסיוני משמעותי.

לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים

השירותים שלנו

דילוג לתוכן