ייעוץ משכנתא

רכישת דירה הינה העסקה הכלכלית הגדולה והחשובה ביותר שרובנו נעשה במהלך חיינו.

האם ניתן לקחת מהבנק משכנתא לבד?

התשובה היא בוודאי שכן,

אבל זה בדיוק כמו ללכת למשפט קריטי בבית משפט בלי עורך דין וליווי מקצועי לצידך. לבנקים, שנותנים את המשכנתא ומייעצים ביחס למסלולים והריביות השונות, יש אינטרס הפוך משל הלקוחות. הם רוצים למקסם הכנסות, בעוד אתם מעוניינים כמובן למזער אותן.
מסיבה זו חייבים ליווי חיצוני, מקצועי ואובייקטיבי שישמור על האינטרסים של הלקוח.

לקיחת משכנתא הינה התחייבות יקרה, ארוכת טווח, לרוב מסוכנת ובעלת השלכות משמעותיות על כל מהלך חיינו. בואו להיעזר במקצוענים ש"חיים" את התחום ושמכירים את עולם המשכנתאות והבנקים "מבפנים".

ביכולתנו לסייע לכם לשלם כמה שפחות כסף לבנקים ולגדר את הסיכונים לקפיצה בהחזר החודשי לאורך השנים עד כמה שניתן. תביאו את ההצעה הטובה ביותר שקיבלתם מהבנק ותראו כיצד היא מצטמקת!

שלבי הייעוץ והליווי בעת לקיחת משכנתא חדשה:

בפגישה ננסה להכיר לעומק את האופי, הצרכים והתוכניות של כל אחד מהלווים, ומתוך כך לאפיין את תמהיל ההלוואה הרצוי. בפגישה זו אנו מסבירים בצורה סבלנית ומפורטת ביותר על התהליך שהלווה צפוי לעבור, על מבנה המשכנתא והמסלולים השונים האפשריים ועל הדרכים לחסוך בעמלות ותשלומים נלווים לגורמים השונים לאורך הדרך.
שלב זה הוא החשוב ביותר, שכן במהלכו אנו מנתחים את הנתונים שנאספו מהלקוח, ובעזרת הסימולטורים והמודלים הכלכליים שנבנו לאורך השנים מגדירים את תמהיל ההלוואה המשתלם והנכון ביותר עבורו. חשוב להבין שעיקר החיסכון בתשלומי המשכנתא לאורך השנים מקורו בבניית תמהיל חכם שמתאים לצרכי הלקוח הספציפי. תמהיל חכם ייקח בחשבון את הרגישות של הלקוח לעלייה צפויה בהחזרי המשכנתא בגלל שינויי מדד וריבית, את קנסות הפירעון המוקדם של הבנק ואת היציבות הכלכלית והתעסוקתית של הלקוח.
לאחר שבנינו את תמהיל המשכנתא המשתלם ביותר אנו פונים אל הבנקים השונים עם תביעה ברורה לקבל את הריביות הזולות ביותר שניתן בהתאם לפרופיל הספציפי של אותו לווה. לפעמים נדרש משא ומתן קשוח וכיפוף ידיים, אבל לרוב המוניטין הטוב והניסיון הרב שלנו מול הבנקים מאפשר לנו לקבל את הריביות המבוקשות. לאחר קבלת תוצאות המכרז אנו ממציאים עבורך אישור עקרוני מהבנק הזוכה ומתאמים עבורך פגישה אישית עם נציג הבנק לפתיחת תיק.
אנו מלווים את הלקוח אל הבנק ונוכחים במעמד פתיחת התיק על מנת לוודא שהוא אכן חותם על מסמכי ההלוואה בכפוף לתוצאות המכרז ללא כל שינוי. בנוסף, אנו מסייעים בבירוקרטיה הנלוות אל מול המנהל, הטאבו, החברה המשכנת ורשם המשכונות עד לקבלת הכסף בפועל מהבנק. לרוב התהליך מסתיים בלחיצת ידיים נרגשת בטקס חנוכת הבית וקבלת המפתחות.

שלבי הייעוץ והליווי בעת מיחזור משכנתא:

הבדיקה מתמקדת בניתוח מסלולי המשכנתא הנוכחית, חישוב עמלות הפירעון המוקדם (במידה ויש כאלה) והשוואה לתנאי השוק הנוכחיים. כמובן שאנו לוקחים בחשבון את מצבו הפיננסי הנוכחי של כל לווה ולווה ומגיעים למסקנה ראשונית האם יש פוטנציאל מיחזור ובכמה אמור להסתכם החיסכון.
לאחר שנבדק שניתן למחזר ולחסוך סכומים גדולים יש צורך בבנייה של תמהיל המשכנתא החדשה. אנו מנתחים את הנתונים שנאספו מהלקוח, ובעזרת הסימולטורים והמודלים הכלכליים שנבנו לאורך השנים מגדירים את תמהיל ההלוואה המשתלם והנכון ביותר עבורו. חשוב להבין שעיקר החיסכון בתשלומי המשכנתא לאורך השנים מקורו בבניית תמהיל חכם שמתאים לצרכי הלקוח הספציפי. תמהיל חכם ייקח בחשבון את הרגישות של הלקוח לעלייה צפויה בהחזרי המשכנתא בגלל שינויי מדד וריבית, את קנסות הפירעון המוקדם של הבנק ואת היציבות הכלכלית והתעסוקתית של הלקוח.
לאחר שבנינו את תמהיל המשכנתא החדש והמשתלם ביותר אנו פונים אל הבנקים השונים עם תביעה ברורה לקבל את הריביות הזולות ביותר שניתן בהתאם לפרופיל הספציפי של אותו לווה. לפעמים נדרש משא ומתן קשוח וכיפוף ידיים, אבל לרוב המוניטין הטוב והניסיון הרב שלנו מול הבנקים מאפשר לנו לקבל את הריביות המבוקשות. לאחר קבלת תוצאות המכרז אנו ממציאים עבורך אישור עקרוני מהבנק הזוכה ומתאמים עבורך פגישה אישית עם נציג הבנק לפתיחת תיק.
אנו מסייעים ללקוח בסילוק ההלוואה הישנה, ובמקביל מלווים אותו במעמד פתיחת התיק החדש על מנת לוודא שהוא אכן חותם על מסמכי ההלוואה בכפוף לתוצאות המכרז ללא כל שינוי. לעיתים, כאמור, המיחזור מתבצע באותו הבנק בו נלקחה המשכנתא הישנה, ולעיתים בבנק מתחרה. בנוסף, אנו מסייעים בבירוקרטיה הנלוות אל מול המנהל, הטאבו, החברה המשכנת ורשם המשכונות עד לקבלת הכסף בפועל מהבנק.

משכנתא לכל מטרה

"משכנתא לכל מטרה" הינו מכשיר פיננסי המאפשר לקבל סכומים גדולים יחסית של כסף כהלוואה לכל מטרה בריביות יחסית אטרקטיביות (בהשוואה לתנאים שנקבל בבנק מסחרי רגיל), וזאת תוך שיעבוד הנכס שכבר קיים ברשותנו לטובת הבנק למשכנתאות. המטרות לביצוע הפעולה יכולות להיות רבות ומגוונות – החל מהחזר חובות, דרך שיפוצים בבית ונסיעה לחו"ל, ועד השקעה בנכס אחר. משך תקופת ההלוואה הינה בדרך כלל עד 25 שנה וניתן לקבל עד כ-50% משווי הנכס. סכום ההלוואה ניתן כנגד שיעבוד יחסי על פי שווי הנכס הקיים שבבעלות הלקוח. כך לדוגמא, בעבור נכס ששוויו 2,000,000 ₪ ניתן לקבל בקלות יחסית הלוואה של עד 1,000,000 ₪ בריביות יחסית אטרקטיביות ובפריסה נוחה. בהנחה וכבר קיימת משכנתא על הנכס הנוכחי, ניתן להגדיל את ההלוואה לעד 50% מימון משווי הנכס ולקבל את ההפרש כהלוואה לכל מטרה

אשמח לסייע גם לכם ולהזמין לפגישת היכרות בארבע עיניים, ללא התחייבות וללא עלות, בה אמפה את כלל מוצרי החיסכון והפנסיה שלכם, אשקף את המצב הנוכחי ואראה לכם כיצד ניתן להגדיל את הצבירה באפיקי החיסכון הפיננסים והפנסיוניים שלכם ושל בני משפחתכם.

מנסיון – אתם תופתעו איזה ערך מוסף ניתן לקבל מהכוונה של איש מקצוע מנוסה.

ניר אביעד משלב ידיים

ראשית, בתור התחלה אשמח להזמין אתכם להיכנס לסימולטור הפיננסי והפנסיוני שלי

מעין שאלון היכרות אשר בסופו תקבלו תשובה אם אוכל לסייע לכם בשירות שלי, ולדאוג לאיכות חיים מיטבית והון פנסיוני משמעותי.

לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים

השירותים שלנו

דילוג לתוכן