נעים להכיר, ניר אביעד

שלום, שמי ניר אביעד, ואני מלווה ב-20 השנים האחרונות מאות לקוחות גם בעולם ניהול החסכונות וההשקעות וגם בעולם התכנון הפנסיוני ותכנון הפרישה.
בעברי עבדתי כיועץ השקעות בכיר ומנהל תיקי השקעות בבתי השקעות וחברות ביטוח מובילות ולמדתי היטב היטב את עולמות הפנסיה וההשקעות מתוך המערכות עצמן. בעשור האחרון אני כבר לא מייצג אף גוף ספציפי כזה או אחר אלא עברתי לייצג אתכם – הלקוחות.

ניר אביעד מביט למצלמה

כיום במשרד בניהולי אנו עובדים עם 22 גופי ניהול שונים, וביניהם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות הגדולים בישראל. בעצם אני מנצל את כל הידע והניסיון שצברתי בכובעים הקודמים שחבשתי כדי ללוות ולייצג את הלקוחות ב-2 אופנים עיקריים:

בתחילה – עזרה בבחירה ראשונית חכמה של דרך ניהול הכספים האופטימלית. החל מניהול תיקי השקעות וחסכונות, דרך ניהול פוליסות חיסכון וקופות לפי תיקון 190, ועד לניהול קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה וביטוחי מנהלים.

בהמשך הדרך, לאחר שהכסף כבר ממוקם במקומות הטובים ביותר, אני ממשיך לעקוב אחר ההשקעות בצורה שוטפת, כך שאם תוך כדי תנועה אני מגיע למסקנה שישנם פתרונות מוצלחים ומתאימים יותר אני מעדכן על כך את הלקוחות ומסייע להם לקבל החלטות חכמות גם בהמשך הדרך.

לשמחתי, אנשים מאוד אוהבים את העובדה שיש איש מקצוע אובייקטיבי מטעמם שמסייע להם בניהול השוטף של החסכונות השונים לאורך השנים.

תהליך העבודה פשוט וקל:
לאחר שיחה או פגישה ראשונית בה אברר ביחד איתכם מהם הצרכים הפיננסים שלכם ושל משפחתכם בהווה ובעתיד אני יוצא למסע של איתור כלל הנכסים הפיננסים והפנסיוניים, אשר בסופו תקבלו חוברת ברורה מאוד המפרטת את מצבת כל התוכניות הנוכחיות.

לאחר שלב איסוף הנתונים נעבור לשלב של ייעול ושיפור המצב הקיים תוך כדי ניסיון לממש את המטרות הבאות:

השגת מקסימום תשואה על הכסף, במינימום סיכון ובתשלום מינימלי של דמי ניהול ומיסים.

אלה הן מטרות העל של התכנון הפיננסי.

כך, בין היתר, נוכל לבצע את הפעולות הבאות:

 1. הורדת דמי ניהול בחלק גדול מהתוכניות הקיימות.
 2. התאמת רמת הסיכון אל הצורך האמיתי והעכשווי של החוסך.
 3. מיקסום רווחים, כלומר בדיקה האם גופי הניהול הנוכחיים, שמנהלים עבורנו את הכספים, הם אכן הטובים ביותר שבנמצא או שישנם גופים מוצלחים וריווחים יותר.
 4. בדיקת המוטבים בתוכניות ועדכון המוטבים בהתאם לרצוננו הנוכחי.
 5. טיוב התיק הפנסיוני כך שבעתיד הפנסיה העתידית תגדל.
 6. ניהול חכם של תהליכי הפרישה אל מול המעסיק ורשויות המס .
 7. ניהול הכספים הפנויים באפיקי ההשקעה החכמים ביותר.

ניר אביעד – רקע אישי ומקצועי

 • נשוי באושר לתמר ואבא לחמישה ילדים מופלאים. מהמשפחה אני מקבל את הכח האמיתי לפעול ולעשות טוב בעולם.
 • ניסיון עשיר בן 20 שנה בטיפול במאות תיקי השקעות ותיקי פנסיה של לקוחות פרטיים.
 • ניסיון בעבודה בחברות ביטוח ובבתי השקעות גדולים בתפקידים מקצועיים וניהוליים.
 • שותף בוועדות השקעה מקצועיות בבתי השקעות לבחירת אסטרטגיות ניהול נכסים וגידור סיכונים.
 • בוגר כלכלה ומנהל עסקים, התמחות בשוק ההון – אוניברסיטת בן גוריון.
 • רישיונות מותלים בניהול תיקי השקעות ושיווק השקעות מטעם הרשות לניירות ערך
 • רישיון סוכן ביטוח פנסיוני מטעם משרד האוצר
נגן וידאו

שאלות ותשובות

מאותה סיבה שאנחנו צריכים רופא שיניים, עורך דין או רואה חשבון -אנחנו נעזרים באנשי מקצוע בכל תחום בחיינו, כי לעולם לא נגיע לתוצאות טובות מספיק עבורינו אם לא ניעזר בהם. גם בתחום הפיננסים, אנחנו יכולים להתנהל בעצמנו, אבל התוצאות שנגיע אליהן עם מתכנן פיננסי מקצועי, יהיו מוצלחות לאין שיעור מאשר בלעדיו. 

התחום הפיננסי הכי משפיע על איכות ורמת החיים, לכן זה התחום שהכי כדאי להיעזר באיש מקצוע. כל שיפור קטן בתיק ההשקעות, לאורך זמן מעלה את איכות חיינו. מתכנן פיננסי מקצועי יידע להוביל אותך להגשמת המטרות שלך ושל משפחתך בחיים.

מתכנן פיננסי נמצא איתך בקשר רצוף, לאורך כל תקופת הליווי. לא מדובר בתהליך נקודתי, אלא בליווי ממושך לכל החיים (במידה ונרצה).
עם המתכנן הפיננסי ניתן להתייעץ על כל נושא או בעיה הקשורה לפיננסים, ולדבר איתו באופן גלוי על הכל
("כמה התיק שלי עשה? "אני צריך עוד כסף", האם כדאי להשקיע ב-X?" וכו').
המתכנן הפיננסי גם יוצר קשר יזום עם עדכונים שוטפים, המלצות בנוגע לתיק ההשקעות או לפיננסים, ועוד.

זה אפשרי, אך בכנות – זה גם לא חכם, וגם זה בזבוז זמן ואנרגיה. ראשית, מתכנן פיננסי אינו רק מתווך בינך לבין חברות השקעה, אלא בונה אסטרטגיה מותאמת אישית, ותיק השקעות פרסונלי בהתאם לפרופיל המשקיע שלך.
זה חלק חשוב מאוד מהתפקיד שלו, להתאים באופן מיטבי עבורך את אפיקי ההשקעה השונים.

בנוסף, התנהלות מול חברות השקעה גם דורשת ניסיון ומיומנות. כנראה שאם נתנהל באופן ישיר מול החברה ובלי עזרת מתכנן פיננסי, לא נדע אם החברה "מזייפת", או אם יש חברה אחרת, טובה יותר, או שנקבל שירות הרבה פחות טוב ומקצועי. בקיצור – נקבל פחות ביותר מאמץ והשקעה.

בוודאי.
כמו כל מתכנן פיננסי שפועל בתחום הפנסיוני, שהינו חלק משמעותי בתכנון הפיננסי, אני מחזיק ברישיון פנסיוני מטעם משרד האוצר.
בנוסף, אני בוגר תואר ראשון במימון עם התמחות בשוק ההון.

ללא אותיות קטנות – כלום. שכר הטרחה שלי כמתכנן הפיננסי משולם ע"י החברות (בתי ההשקעות, חברות הביטוח או ההשקעות האלטרנטיביות) שבהם נבחר במהלך התהליך. הפגישה, תהליך הייעוץ כמו גם הליווי הינם ללא עלות מצידנו.

 הסידור הזה יוצר מצב של WIN-WIN וזהות אינטרסים בין המשקיע לבין המתכנן הפיננסי – ככל שיתרת הכספים שלנו תעלה, כך גם יעלה שכר הטרחה של המתכנן, באופן נקי ונטול אינטרסים נוספים.

בדיוק להיפך. בדומה ליועץ משכנתא שמצליח לקבל תנאים טובים יותר מהבנקים מאשר אלה שפונים ישירות, כך המתכנן הפיננסי דואג שנקבל מכל חברת השקעה את התנאים הטובים ביותר. לרוב, דמי הניהול שנוכל להשיג עבורך יהיו נמוכים יותר מאשר אם היית פונה לבד. 

איך זה מתאפשר? בית ההשקעות לא משתמש בכוח האדם שלו בכל התהליך (מקצועי ותפעולי) ובכך חוסך בעלויות. לכן שירות של מתכנן פיננסי לא רק שלא עולה לנו כסף, אלא גם חוסך לנו בעליות ניהול ההשקעות.

רואי חשבון הם גם בעולם הפיננסי, אך הם עוסקים בתחום אחר לגמרי בתוכו.
תחומי האחריות שלהם הם דוחות שנתיים, הנהלת חשבונות, רווח והפסד ועוד'. הם אינם בקיאים בתיקוני המס, וודאי שלא בהשקעות אלטרנטיביות, ולא חיים את התחום כמו מתכנן פיננסי. לראייה, רבים מהם מלווים בעצמם ע"י מתכנן פיננסי.

כמו שנלך לרופא שיניים עם חור בשן ולא לרופא משפחה, כך נעדיף לפנות למתכנן פיננסי בתחום של הגדלת ההון, תכנון פיננסי וניהול השקעות.

השקעה של כסף נזיל לרוב מתחלקת לשתי קטגוריות השקעה: השקעה בשוק ההון והשקעות אלטרנטיביות. בשוק ההון אנו נבנה את התמהיל האופטימלי של המוצרים, תוך התאמה אישית ושימוש בתיקוני המס הרלוונטיים. 

התמהיל יכלול תכנוני מס, וייבנה באופן אופטימלי ואישי עבור כל משקיע. שילוב של השקעות אלטרנטיביות בפורטפוליו היא מגמה חשובה, שצוברת תאוצה בעולם ההשקעות בשנים האחרונות (כבר לא רק אצל משקיעים מתוחכמים), ואם רלוונטי, נשאף לחלוקה אופטימלית גם של השקעות אלטרנטיביות, ונתמקד באיזון שבין ההשקעה בשוק ההון להשקעות אלטרנטיביות.

אשמח לסייע גם לכם ולהזמין לפגישת היכרות בארבע עיניים, ללא התחייבות וללא עלות

בה אמפה את כלל מוצרי החיסכון והפנסיה שלכם, אשקף את המצב הנוכחי ואראה לכם כיצד ניתן להגדיל את הצבירה באפיקי החיסכון הפיננסים והפנסיוניים שלכם ושל בני משפחתכם.

מנסיון – אתם תופתעו איזה ערך מוסף ניתן לקבל מהכוונה של איש מקצוע מנוסה.

ניר אביעד משלב ידיים

ראשית, בתור התחלה אשמח להזמין אתכם להיכנס לסימולטור הפיננסי והפנסיוני שלי

מעין שאלון היכרות אשר בסופו תקבלו תשובה אם אוכל לסייע לכם בשירות שלי, ולדאוג לאיכות חיים מיטבית והון פנסיוני משמעותי.

השירותים שלנו

דילוג לתוכן