contact
contact
contact

פוליסות פיננסיות - תחליף חכם וריווחי לתוכניות החיסכון והפק"מים הבנקאיים


פתרון חכם לחסכון שוטף עבורנו ועבור ילדינו
אדם מן הישוב שרוצה לחסוך מעט כסף עבור עצמו, עבור ילדיו או עבור נכדיו ימצא את עצמו היום מול שוקת שבורה.
קופות הגמל המסורתיות סגרו את האפשרות להפקיד אליהן כספים ולמשוך אותם כעבור זמן מה כסכום הוני חד פעמי, וכיום מחייבות משיכת הכספים כקיצבה חודשית רק החל מגיל הפנסיה.
מעבר לכך, התשואות על תוכניות החיסכון ועל הפק"מים הבנקאיים נמצאות היום בשפל בגלל ריבית בנק ישראל הנמוכה, נתון שעל פי הצפי של רוב הכלכלנים לא אמור להשתנות משמעותית בקרוב.
מהי, אם כך, האלטרנטיבה החכמה ביותר להשקעת החסכונות השוטפים שלנו ושל ילדינו בתקופתנו בה הריביות שנקבל בבנק נמצאות בשפל ולא כדאי להפקיד כספים חדשים אל קופות הגמל?
 התשובה לכך היא "פוליסה פיננסית" של חברות הביטוח הגדולות.
התכנית מאפשרת לחסוך החל מ-400 ש"ח בהפקדה חודשית קבועה בהוראת קבע.
כמובן, שבנוסף, ניתן להעביר סכומים חד פעמיים גדולים יותר וליהנות מניהול מקצועי של הכספים בהתאם לצרכי ולהגדרות הלקוחות.

מעבר לכך, למוצר זה מספר יתרונות מס ייחודיים ומשמעותיים מאוד שפרושם תשלום מס מופחת והגדלת החיסכון.
Wise planning  מייצגת את 5 גופי החיסכון המובילים בתחום: מגדל, כלל, הפניקס, מנורה והראל, ומסייעת ללקוחותיה לנהל את חסכונותיהם בצורה חכמה יותר תוך מקסום היתרונות הייחודיים למוצר זה.

היתרונות של הפוליסות הפיננסיות
1. נזילות של הכספים - ניתן למשוך אותם כסכום הוני חד פעמי בכל עת והם אינם סגורים לגיל הפרישה.

2. ניהול מקצועי – הכספים מנוהלים ע"י הגופים המובילים בתחום החיסכון וההשקעות בארץ. הלקוח למעשה נהנה מאותו ניהול מקצועי  שיקבל, לדוגמא, לקוח עם תיק השקעות בשווי של מליון ₪, וזאת למרות שלרוב סכומי ההפקדה והחיסכון יהיו יחסית קטנים.

3. מסלולי השקעה מגוונים - מגוון מסלולי השקעה המאפשרים שילוב והתאמה מרבית לתנאי השוק ולצרכים המשתנים. ניתן לבחור מסלול חיסכון סולידי ביותר (אג"ח מדינה בלבד), מסלול מניות, וכמובן כל מיני שילובי ביניים עם רמות סיכון שונות.

4. יתרונות מיסוי - תשלום מס רווח הון יבוצע רק בעת משיכת הכספים מהתוכנית ורק על הרווח הריאלי. מדובר ביתרון ענק על פי תוכניות חיסכון ופק"מים בנקאיים!!
לדוגמא: בשנה מסויימת האינפלציה היתה 3% והפוליסה הפיננסית  הניבה רווח (בניכוי עלויות) של 7%. המס שישולם יהיה רק על 4% (7% פחות 3%) ולא על כל ה-7%!!!

5. מעבר חופשי בין המסלולים ללא תשלום מס - אחד היתרונות הבולטים במוצרים אלו הינו אלמנט דחיית המס, שכן שינוי מסלולי ההשקעה אינו כרוך בתשלום עמלות ובתשלום מס רווח הון, וזאת להבדיל, לדוגמא, מבעת מעבר בין קרנות נאמנות או בין מניות ואג"חים.

6. זכאות להחזרי מס ללקוחות שהגיעו לגיל פרישה – הפוליסה הפיננסית מאפשרת לפנסיונרים ליהנות מהטבת מס נוספת בשווי של עד כ- 16,000 ₪ לזוג ו-13,000 ₪ ליחיד בשנה בהתאם לתנאי הזכאות.

7. חיסכון לילדים/נכדים – המוצר מהווה פתרון מצוין לחיסכון לילדים/נכדים בהיותם נזילים בכל עת  ומאפשרים השקעה באמצעות הוראת קבע או תשלום חד פעמי וכן שילוב של שניהם.


מסלולי ההשקעה בפוליסות הפיננסיות
התשואה במוצר זה, להבדיל מהפק"מ ותוכנית החיסכון הבנקאיים, אינה מובטחת, ומתאימה למי שמוכן לקחת סיכון כלשהו לפי בחירתו.
אפשרויות ההשקעה בפוליסות הפיננסיות רבות ומגוונות ומאפשרות "לתפור" לכל לקוח את צורת ההשקעה המתאימה לו ביותר.
באופן כללי, הפוליסות בכל החברות השונות מחולקות ל-5  מסלולים, על פי רמת הסיכון המשוקללת, וניתן לחלק את הכספים בין המסלולים השונים וכן להחליף מסלולים בצורה חופשית וללא תשלום עמלות או מס.

כך, כפי שנראה בדוגמא הבאה, ייתכן שחכם יהיה לחלק את סכום החיסכון ל-3 מסלולים שונים:
סכום אחד, שייעודו לטווח קצר לטובת עזרה לחתונה לאחד הילדים, יושקע באפיק אג"ח מדינה בלבד.
סכום שני, שייעודו לטווח של 3 שנים לטובת החלפת הרכב יושקע באפיק עם עד 10% במניות
וסכום שלישי, שייעודו לחסכון ארוך טווח יושקע באפיק עם רכיב מניות גבוה יותר.
כל השקעה שכזו מחייבת בדיקה ותכנון פרטניים.

wise planning, כאמור, אינה בית השקעות או חברת ביטוח, וככזו אינה מחויבת לאף גוף. המחויבות היחידה שלנו היא לטובת הלקוחות. מטרתנו הינה מקסום התשואה תוך לקיחת כמה שפחות סיכונים ותשלום עמלות נמוכות.

באופן כללי ניתן, כאמור, לחלק את מסלולי ההשקעה ל – 5 סוגים על פי רמות הסיכון השונות:
1. אג"ח מדינה בלבד – אפיק סולידי ביותר המתאים ללקוחות שונאי סיכון שאינם חפצים בתנודתיות, וכן ללקוחות המעוניינים להשקיע את הכספים לטווח קצר ולמטרה מוגדרת (כדוגמת קניית רכב, סגירה חלק מהמשכנתא, יצאה לחופשה, וכו')
2. שילוב של אג"ח מדינה ואג"ח חברות (ללא מניות) -  אפיק סולידי המתאים ללקוחות שונאי סיכון שחפצים בתנודתיות יחסית קטנה.
3. הגבלה של עד 10%-20% בלבד במניות – אפיק יחסית סולידי המתאים ללקוחות שמעוניינים בסיכון נמוך עד בינוני.
4. הגבלה של עד 30% במניות – אפיק ברמת סיכון בינונית. מתאים ללקוחות בעלי טווח השקעה  של 3 שנים ומעלה.
5. אחזקה של למעלה מ-50% מהנכסים במניות – אפיק בעל רמת סיכון גבוהה המתאים ללקוחות אוהבי סיכון, וכן ללקוחות בעלי טווח השקעה ארוך.

 

לפרטים נוספים אנא מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
שם:
טלפון:
דוא"ל:

האתר לעיל מספק מידע כללי בנושא שוק ההון ומכשירים פיננסיים. יכול שהמידע אינו עדכני, מלא ושלם ואינו כולל את כל ההבהרות והמידע הרלוונטי בנושא שוק ההון ומכשירים פיננסיים. טבלת "קופות מובילות" מתעדכנת אחת לכמה חודשים, ועל כן מידע עדכני יותר ניתן להשיג אצל החברות עצמן או באתר של משרד האוצר. האתר אינו מכיל הצעה או שידול לעסקה כלשהי. האתר נערך למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין להשתמש בו לצורך קבלת החלטת השקעה כלשהי. אין לראות באתר זה משום המלצה לרכישה או למכירה של ני"ע או מוצר פיננסי כלשהו או תחליף לייעוץ, המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל אדם והן בבדיקה מקיפה ויסודית של כל מוצר ומוצר, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק. ניר אביעד מחזיק רישיון סוכן ביטוח פנסיוני ולא יועץ/משווק פנסיוני ו/או משווק/מנהל השקעות.