contact
contact
contact

פרמטרים לבחירה נבונה של בית ההשקעות


בכוחם של בחירה נבונה של בית ההשקעות ושל אפיקי ההשקעה להבטיח ללקוח שקט נפשי ורמת וודאות גבוהה יותר שמטרותיו ושאיפותיו למקסום הרווחים, תוך צמצום הסיכונים, אכן יתממשו.
להל"ן הפרמטרים העיקריים העומדים לנגד עינינו ב-wise planning  בבואנו לבחור את בתי ההשקעות שיטפלו בלקוחותינו:

1. בחינת התשואות בטווחי זמן שונים
בסופו של דבר האיכות של בית ההשקעות נבחנת במבחן השורה התחתונה. לשם כך אנו מבצעים השוואה של תשואת התיקים המנוהלים (בחלוקה לרמות הסיכון השונות) לטווחי זמן שונים.

2. יציבות בזמן משברים
בית השקעות טוב נבחן  דווקא בתקופות של ירידות בבורסה (כדוגמת בשנים 2008 ו-2011). גופים שמשכילים לשמור על יציבות יחסית בעיתות הללו מוכיחים יכולות ניהול שקולות ואחראיות וזכאים על כך לקרדיט רב.

3. רמת הסיכון האמיתית בתוך התיקים
לאחר בחינת בתי ההשקעות על פי התשואות הגבוהות ביותר לטווחי הזמן השונים, נבחר מביניהן את הגופים שהשיגו תשואה זו תוך נטילת הסיכונים הנמוכים ביותר. זו לא חוכמה רק להשיג תשואות גבוהות (שכן בעיתות גאות השקעה באפיקים מסוכנים ככה"נ יניבו תשואה גבוהה, אולם עלולים לגרור הפסדים ניכרים ביום שאחרי). החוכמה היא להשיג תשואות גבוהות תוך לקיחת סיכונים יחסית נמוכים.
המציאות מוכיחה כי רמת הסיכון בתיקים אינה פונקציה של אחוז המניות בלבד, כי אם שיקלול של מספר פרמטרים נוספים, כדוגמת: אחוז האג"ח הקונצרני בתיקים, הדרוגים והביטחונות של האג"חים הקונצרניים, משך החיים הממוצע של אגרות החוב הקונצרניות והממשלתיות ועוד. 

4. עלות מינימאלית בעבור השרות
להבדיל ממה שרוב הלקוחות חושבים, העלות בגין שרותי ניהול התיקים אינה מסתכמת באחוז דמי הניהול עליו סיכמנו עם בית ההשקעות, אלא כוללת רכיבים נוספים, כדוגמת דמי ניהול בתוך קרנות הנאמנות, דמי משמרת לבנק, עמלות קנייה ומכירה, עמלות מינימום לפעולה, עמלות המרה, עמלות העברת ניי"ע ועוד.
בזכות ההכרות העמוקה שלנו עם עולם ניהול התיקים אנו לרוב מצליחים להשיג ללקוחותינו עלות כוללת זולה יותר משמעותית מאשר הוא מצליח להשיג לעצמו לבד!

5. הכרות מעמיקה עם האנליסטים ומנהלי ההשקעות שבפועל אחראים על ההצלחה
הלקוחות, כידוע, לא באים באינטראקציה עם הגורמים בבתי ההשקעות שבפועל באמת מנהלים את הכספים בעבורם, ומסתפקים בהכרות עם אנשי המכירות והשרות. לנו בwise planning חשוב להכיר את "הקרביים" של בית-ההשקעות כדי להיות בטוחים בהמלצותינו. יתרה מזאת, בעולם ההשקעות קיימת "נדידת כח אדם" בין החברות ומנהל השקעות מצטיין שאתמול עבד בבית השקעות אחד לא מן הנמנע שמחר יעבוד בבית השקעות אחר, כך שכל הביצועים ההיסטוריים שהשיג בית ההשקעות הקודם כבר לא יהיו רלוונטיים ולא בהכרח יעידו על הצפוי בעתיד. אנחנו עוקבים אחר מנהלי ההשקעות עצמם ופחות מסתנוורים מהשם של בית ההשקעות כמו מהאנשים המצטיינים שבפועל אחראים להצלחות.

6. מניעת ניגודי עניינים
בבתי השקעות רבים קיימים ניגודי עניינים מבניים מתוקף העיסוק של אותו בית השקעות גם בתחומים מקבילים, כדוגמת חיתום וברוקראג'. אנו מקפידים לוודא שניגודי עניינים אלה לא קיימים, או לחלופין שבית ההשקעות הנבחר אכן נאמן למטרת פעילותו העיקרית – מקסום הרווחים ללקוחות, ולא חלילה פועל משיקולים זרים.

7. האיתנות פיננסית של בית ההשקעות
למרות שהכספים ברוב המקרים מתנהלים בבנק המסחרי של הלקוח ולא ישירות בבית ההשקעות, חשוב מאוד לוודא שלגוף המנהל יהיה  גב חזק ואיתנות פיננסית שתסייע למנוע זעזועים בעיתות משבר. 


לסיכומו של דבר, רק אנשי מקצוע שבאים מתוך עולם ההשקעות ומכירים "מבפנים" את ההתנהלות ואת הניואנסים הקטנים יכולים למקסם ללקוחותיהם את התשואה ואת שביעות הרצון מהתיק מנוהל. Wise planning אינה בית השקעות ואינה מתיימרת להיות כזו. אנחנו כן יודעים לבחור בצורה חכמה ללקוחות את בית ההשקעות שמתאים להם, וחשוב לא פחות – להיות בעבורם "כלב השמירה" שימשיך ויפקח על הביצועים וההתנהלות לאורך כל הדרך.

 

 הערך המוסף שנייצר בעבורך בתחום:
1. הכרות מעמיקה ורבת שנים עם עולם ניהול התיקים בארץ ובחו"ל.
2. רמה מקצועית גבוהה והבנה נרחבת בשווקי ההון בארץ ובחו"ל.
3. מערך קשרים רחב מול 15 בתי השקעות מובילים ויכולת מיקוח על התנאים והעלויות.
4. אובייקטיביות מלאה ונאמנות אך ורק ללקוחות. איננו הנציגים של אף גוף. אנחנו הנציגים שלך!!

לפרטים נוספים אנא מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
שם:
טלפון:
דוא"ל:

האתר לעיל מספק מידע כללי בנושא שוק ההון ומכשירים פיננסיים. יכול שהמידע אינו עדכני, מלא ושלם ואינו כולל את כל ההבהרות והמידע הרלוונטי בנושא שוק ההון ומכשירים פיננסיים. טבלת "קופות מובילות" מתעדכנת אחת לכמה חודשים, ועל כן מידע עדכני יותר ניתן להשיג אצל החברות עצמן או באתר של משרד האוצר. האתר אינו מכיל הצעה או שידול לעסקה כלשהי. האתר נערך למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין להשתמש בו לצורך קבלת החלטת השקעה כלשהי. אין לראות באתר זה משום המלצה לרכישה או למכירה של ני"ע או מוצר פיננסי כלשהו או תחליף לייעוץ, המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל אדם והן בבדיקה מקיפה ויסודית של כל מוצר ומוצר, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק. ניר אביעד מחזיק רישיון סוכן ביטוח פנסיוני ולא יועץ/משווק פנסיוני ו/או משווק/מנהל השקעות.