contact
contact
contact

מדוע נבון יותר שההתנהלות מול בתי ההשקעות לא תתבצע לבד


להתנהל לבד מול בית השקעות זה כמו לגשת לבית משפט בלי ייצוג של עורך דין. 
זו עובדה מוכחת - ה'שורה התחתונה' של מי שלא "מכיר מבפנים" את השיטה ברוב המקרים תהיה נמוכה יותר. מדוע זה כך?

1. במועד המכירה וגיוס הלקוח כל בית השקעות תמיד מציג את עצמו כ"הכי טוב" ויודע לשחק עם הגרפים והנתונים בצורה כזו שגם תוכיח את זה. ללקוח בדר"כ אין שום כלים מקצועיים לברר את האמת והוא לרוב מקבל החלטה על סמך שיקולים שוליים לחלוטין כמו "כימיה עם איש המכירות".

2. לקוח שאינו מיוצג בדר"כ משלם יותר עמלות - החל מדמי הניהול הישירים לבית ההשקעות וכלה בעמלות נלוות שהוא כלל לא מכיר ולא יודע לתחקר אודותיהם, כדוגמת דמי ניהול בתוך קרנות הנאמנות, דמי משמרת, עמלות קנייה ומכירה, עמלות מינימום לפעולה, עמלות המרה, עמלות העברת ניי"ע ועוד. לא אחת בסיכומו של דבר דמי הניהול והעמלות שהלקוח משלם בפועל יותר מכפולות מאלה שהוא חושב שהוא משלם ושהוצגו בפניו בפגישת המכירה!!

3. רוב הלקוחות לא יכולים לבדוק את הביצועים ואת האיכויות של כל בתי ההשקעות המובילים (עשרים במספר), לאפיין את ההתמחות האמיתית של כל בית השקעות ולקבל החלטה מושכלת מתוך הכרות אמיתית ומעמיקה.

4. רוב הלקוחות לא יודעים לנתח בצורה אמיתית את רמת הסיכון ופוטנציאל הרווח וההפסד בתיק ההשקעות שבית ההשקעות בונה בעבורם. לקוח שלא "נובר" אל תוך נבכי הרכב הנכסים בתיק יכול למצוא את עצמו עם אחוז מניות לא מתאים לצרכיו ואופיו ועם אגרות חוב של חברות ללא דירוגים ובטחונות מספקים. המשברים בשוק ההון בשנים האחרונות וההפסדים שצברו לקוחות רבים בתיקי ההשקעות שלהם הוכיחו כי יש לפקוח עיניים נוספות במטרה לזהות סכנות ולגדר סיכונים.

5. הלקוח בדר"כ כלל לא מכיר את מנהלי ההשקעות, שבפועל מטפלים בכספיו. לרוב הקשר מתמצה בפגישה עם אנשי המכירות (אשר מצטיינים בחזות אמינה, לבוש מוקפד וכריזמה מוכחת), או באנשי השרות שמלווים אותו בהמשך הדרך, אולם אין לו דרך לאמוד את הניסיון, האיכות והרקע של האנליסטים ומנהלי ההשקעות עצמם. בתחום הזה קיימת "נדידת כח אדם" בין הגופים, כך שמנהל השקעות מסוים, שהשיג היום ללקוחות החברה תשואות עודפות,  מחר יכול לעבוד במקום אחר מבלי שהלקוח כלל ידע על כך.


לסיכומו של דבר, רק אנשי מקצוע שבאים מתוך עולם ההשקעות ומכירים "מבפנים" את ההתנהלות ואת הניואנסים הקטנים יכולים למקסם ללקוחותיהם את התשואה ואת שביעות הרצון מהתיק מנוהל. Wise planning אינה בית השקעות ואינה מתיימרת להיות כזו. אנחנו כן יודעים לבחור בצורה חכמה ללקוחות את בית ההשקעות שמתאים להם, וחשוב לא פחות – להיות בעבורם "כלב השמירה" שימשיך ויפקח על הביצועים וההתנהלות לאורך כל הדרך.


הערך המוסף שנייצר בעבורך בתחום
:
1. הכרות מעמיקה ורבת שנים עם עולם ניהול התיקים בארץ ובחו"ל.
2. רמה מקצועית גבוהה והבנה נרחבת בשווקי ההון בארץ ובחו"ל.
3. מערך קשרים רחב מול 15 בתי השקעות מובילים ויכולת מיקוח על התנאים והעלויות.
4. אובייקטיביות מלאה ונאמנות אך ורק ללקוחות. איננו הנציגים של אף גוף. אנחנו הנציגים שלך!!


לקוחותינו נהנים מליווי מתמשך וממפרט שירות רחב הכולל
:
1. המשך ניתוח שוטף ועקבי של תיק הנכסים. במידה והדבר מחייב, אנו לא מהססים ויוזמים פנייה ללקוחות לטובת חשיבה משותפת על שינויים נדרשים. המחויבות שלנו היא, כאמור, אך ורק כלפי הלקוחות.
2. מעקב, בדיקה ובקרה של דמי ניהול הנגבים לעומת החוזים של הנכסים מול מנהלי התיקים.
3. שיחות טלפון שוטפות ועדכונים יזומים על הנעשה בנכסים ובשווקים.
4. פגישות שירות מקיפות ויסודיות לפי דרישה או אחת לתקופה

 

לפרטים נוספים אנא מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
שם:
טלפון:
דוא"ל:

האתר לעיל מספק מידע כללי בנושא שוק ההון ומכשירים פיננסיים. יכול שהמידע אינו עדכני, מלא ושלם ואינו כולל את כל ההבהרות והמידע הרלוונטי בנושא שוק ההון ומכשירים פיננסיים. טבלת "קופות מובילות" מתעדכנת אחת לכמה חודשים, ועל כן מידע עדכני יותר ניתן להשיג אצל החברות עצמן או באתר של משרד האוצר. האתר אינו מכיל הצעה או שידול לעסקה כלשהי. האתר נערך למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין להשתמש בו לצורך קבלת החלטת השקעה כלשהי. אין לראות באתר זה משום המלצה לרכישה או למכירה של ני"ע או מוצר פיננסי כלשהו או תחליף לייעוץ, המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל אדם והן בבדיקה מקיפה ויסודית של כל מוצר ומוצר, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק. ניר אביעד מחזיק רישיון סוכן ביטוח פנסיוני ולא יועץ/משווק פנסיוני ו/או משווק/מנהל השקעות.