contact
contact
contact

כיצד ניתן לשלם פחות עמלות ולהשיג תשואות גבוהות ובטוחות יותר?


Wise planning שמה לעצמה כמטרה לסייע ללקוחותיה להתנהל בצורה חכמה ומקצועית יותר אל מול בתי ההשקעות וחברות הביטוח.
מטרתינו היא ראשית לבחור את רמת הסיכון שבאמת מתאימה לכל לקוח ולקוח (שכן לא יתכן שבחור צעיר בן 30 בראשית הקריירה המקצועית שלו ינהל את כספיו באותה רמת סיכון כמו פנסיונר אשר חי מחסכונות אלה), ושנית לצמצם את העלויות שמשלמים הלקוחות עד למינימום האפשרי.
החברה משווקת מגוון בתי השקעות בנושא קופות הגמל  וקרנות ההשתלמות,  במגוון מסלולים ורמות סיכון, ומאפשרת לכל עמית לבחור את אופי החיסכון המתאים לו מבין המסלולים הקיימים. 
איננו מייצגים אף גוף ואיננו מחוייבים לאף חברה. המחויבות היחידה שלנו היא אל טובת הלקוחות!
השאיפה המרכזית שלנו היא להעניק לעמיתי קופות הגמל את הביטחון הדרוש לניהול חסכונותיהם לטווח הארוך, תוך הקפדה על מצוינות בניהול ההשקעות ובשירות וצמצום עלויות.


החסכונות של כל אחד מאיתנו בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות חשובים לנו ביותר. עבור חלקינו מדובר בפנסיה העתידית ועבור אחרים האמצעי לסגירת המשכנתא, שדרוג הרכב הבא או לכל צורך אחר.
בשנת 2004 ארעה "רעידת אדמה" באופן ניהול החסכונות בתחומים הללו, וועדת בכר חייבה את הבנקים, שניהלו עד אז את הנכסים, למכור את הקופות והקרנות לגופים החוץ-בנקאיים. מאז כל קופות הגמל וקרנות ההשתלמות בארץ מנוהלות ע"י בתי ההשקעות וחברות הביטוח.
לצד התועלת והערכים המוספים שצעד זה ייצר, הוא הביא עימו, במקביל, גם ל-3 פעולות בעיתיות מאוד:
א.  החברות שקנו את הנכסים לרוב הקפיצו את דמי ניהול כדי להחזיר את העלויות היקרות של הרכישה וכדי לממן את עלויות השכר והתפעול הכבדות.
ב.  החברות שקנו את הנכסים לרוב העלו  את הסיכון כדי להציג תשואות גבוהות יותר ולעמוד בתחרותיות הגדולה שהתפתחה בתחום. לא אחת מנהלי הקופות והקרנות חשבו על התשואות והרווחים הפוטנציאלים ברבעון הקרוב והתעלמו מהסכנות האפשריות שבניהול כספי הפנסיה והחיסכון של הלקוחות. מסיבה זו חברות רבות הכניסו להרכב הנכסים שלהן מניות באחוז גבוה מידי ואגרות חוב קונצרניות בעלות דירוגים וביטחונות שאינם מספקים.
ג. החלה תופעה של מיזוגים ורכישות של חברות בשוק ההון אחת את השניה, אשר הביאה לנתק בעייתי בין הלקוח ובין הגוף האמון על חסכונותיו. רבים אינם יודעים מי מנהל להם כיום את כספיהם ומהי האג'נדה המקצועית שלו,  ומתוך כך לתחושה של ארעיות וחוסר יציבות בכל מה שנוגע לחסכונות שאמורים להבטיח את עתידינו.

המשבר המתמשך בשוק ההון, שהחל כבר בסוף שנת 2007, והתנודתיות הגדולה בתשואות ובשווי הקופות של כל אחד מאיתנו בשנים האחרונות, לימדו אותנו כי לא ניתן יותר לטמון את הראש בחול וכי יש לנסות ולנתב את צורת ההשקעה של החסכונות בצורה שתתאים ותיטיב עמנו ביותר.
נוסיף לכך את  העבודה שה"לקוחות השקטים" משלמים עמלות מופרכות שאינן מחוייבות המציאות ונגלה שחובה על כל אחד מאתנו לגלות יוזמה ולבחון את אופן ניהול קופות הגמל וקרנות ההשתלמות שלו.

הבעיה היא שהמציאות מוכיחה כי להתנהל לבד מול בתי ההשקעות וחברות הביטוח, המנהלות בעבורנו את החסכונות הללו, אינה תמיד פשוטה ולא אחת רב הנסתר על הגלוי. לא תמיד הלקוח מודע לרמת הסיכון האמיתית בקופת הגמל או בקרן ההשתלמות שלו ולא תמיד הוא ער לעלויות הגבוהות שהוא משלם.

 

לפרטים נוספים אנא מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
שם:
טלפון:
דוא"ל:

האתר לעיל מספק מידע כללי בנושא שוק ההון ומכשירים פיננסיים. יכול שהמידע אינו עדכני, מלא ושלם ואינו כולל את כל ההבהרות והמידע הרלוונטי בנושא שוק ההון ומכשירים פיננסיים. טבלת "קופות מובילות" מתעדכנת אחת לכמה חודשים, ועל כן מידע עדכני יותר ניתן להשיג אצל החברות עצמן או באתר של משרד האוצר. האתר אינו מכיל הצעה או שידול לעסקה כלשהי. האתר נערך למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין להשתמש בו לצורך קבלת החלטת השקעה כלשהי. אין לראות באתר זה משום המלצה לרכישה או למכירה של ני"ע או מוצר פיננסי כלשהו או תחליף לייעוץ, המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל אדם והן בבדיקה מקיפה ויסודית של כל מוצר ומוצר, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק. ניר אביעד מחזיק רישיון סוכן ביטוח פנסיוני ולא יועץ/משווק פנסיוני ו/או משווק/מנהל השקעות.